Bazı Bayiliklerde Kar Marjı Örnekleri

Et restoran Bayiliği, oto yıkama Bayiliği, organik gıda Bayiliği, oto Ekspertiz bayiliği, fastfood bayilikleri gibi birçok bayilik hizmeti sunan firma bulunmaktadır. Bu bayilik hizmetlerini yapmak isteyen kişiler gerekli şartların ve esasların sağlanması ile bayilik satın almaktadır.

Birçok bayilik hizmeti veren farklı sektör firmaları farklı kar marjlarına ve kazançlarına sahiptir. Bu kar marjlarının farklılığı firmalarda bulunan markaların marka değerleri ile doğru orantılı olarak değişmektedir.

Kişiler aldıkları bu bayiliklerde sektör seçimine ve marka değerine önem göstermeli bayilik seçimini bu iki önemli faktöre göre yapmalıdır. Marka değeri yüksek olan bir firmanın bayiliğini yapan bir kişi ile marka değeri yüksek olmayan bir firmanın bayiliğini yapan kişi arasında kar marjı farkı olması kaçınılmazdır.

Sigorta bayiliği yapan bir kişinin ortalama kar marjı organik Gıda Bayiliği yapan bir kişinin ortalama kar marjından yüksektir. Bunun sebebi Bayiliği yapılan sektörün ne kadar talep edildiğidir.

Bayilik Kar Marjları Örnekleri

Özellikle Gıda ve fastfood Sektöründe bulunan bayiliklerin marka değeri yüksek olması durumunda aylık ve yıllık kar marjları oldukça yüksektir. Örneğin Burger King Bayiliği alan birisi için ayda 50.000 TL kazanma şansına sahiptir.

Bununla birlikte yüksek kar marjına sahip bayilikler ise şu şekildedir.

  • Burger King, Sbarro, popeyes, Arby’s gibi ünlü markalar kar marjları oldukça yüksek bayilikler arasındadır. Zincir bayilikleri bulunan markaların oldukça genim müşteri profilleri mevcuttur.
  • Little Caesars yine kendi marka bünyesinde gün geçtikçe büyüyen ve kar marjı gün geçtikçe artan firmalar arasındadır.
  • Komagene kendi marka değeri ile büyüyen ve kar marjı oldukça yüksek olan firmalardan biridir. Bu genişlemesi ve büyümesi her bayilik fırsatı ile daha da artmaktadır.
  • Paşa fırını kendi markası bünyesi gereği aylık 100 bin TL ciro yapma sahasına sahip işletmeler arasında yer almaktadır.
  • Et restoran Bayiliği ile tavuk dünyası markası büyümeye devam eden kar marjı yüksek firmalardan biridir. Oldukça geniş bir müşteri profiline sahip firma bayilik olarak verdiği şubelerinde güvenilir bir yatırım hizmeti sunmaktadır.