Oto Yıkama Bayilikleri Yüksek Kar Marjıyla Göz Dolduruyor

Günümüzde otomobil insan ilişkilerinde sosyal statüye sahiptir. Toplumların en küçük aile yapısı otomobile uyum sağlayarak düzene veya hedeflerini ele alıyor. Hal böyle olunca otomobil sektörü gelişerek farklı tasarımları ve güçleriyle yeni ve zevklere hitap edecek şekilde üretim sağlıyor. Otomotiv pazarında oto yıkama bayilikleri araba eşittir sıcak para bağlamını ele alıyorken iyi markaların bayiliğini almak güvenilirliği sağlıyor.
Böyle bir projeye imza atmak isteyenler için KOSGEB 50 bin TL hibe ve 100 bin TL faiz işlemeksizin kredi desteğini Kobi destek paketi ile sağlamaktadır. Yapmanı gereken şey iş planı oluşturmaktır. İş planı oluşturulduktan sonra KOSGEB’in G kategorisi yani motorlu taşıtlarla ilgili paketinden yaralanıyorlar. Burada G 4.2 nolu nace programı ile bazı şartlar isteyecektir;

  • 32 saatlik bir eğitimden geçmek
  • Projenizi geliştirmek
  • Ön başvuruyu yapmak ve onaylanması
  • İşletmenin açılmasıyla harcamaların yapımı ve faturalandırılması

Fatura harcamalarını daha sonra geri alınmasıBu prosedürlerin gerçekleşmesi halinde iş yeri açma belgesine sahip olabilirsiniz. Daha sonra iş yerinizi açmanız için iş mekânı belirlenmeli, piyasayı araştırmalısınız. Resmi makamlar ile görüşülüp izin aldıktan sonra gerekli ürün ve malzemelerini tedarik etmelisiniz. KOSGEB sizi iş sahibi yapıyor.

Oto Yıkamaya KOSGEB Desteği

Oto yıkama yeri açıyor iseniz KOSGEB size eğitiminiz, projeniz, başvurunuz, harcamalarını ve faturalanıza ait prosedürleri yerinize getirmeniz halinde iş yeri açma belgesini sağlar. Daha sonra yer belirlemenizi ister. Bir oto yıkma yeri başta için 400 metre karelik bir alan yeterli olacaktır. Ve yerin cadde üzerinde olup çok işleyiş yapılmasına da dikkat edecektir.
Sizden istenen oto yıkama hakkındaki piyasa araştırmasını yapın mesela çevrede bu işi yapan yerler var mı? Bakın. Resmi makamlara ile gerekli görüşmeler için şahıs şirketi açacağınızı belirterek ticaret odasında kaydınızı yaptırın ve vergi dairesinde gerekli bilgileri alın. Son olarak ise gerekli malzemeler (makineler, temizlik ürünleri, malzemelerin garanti ve fatura bilgileri, harici iş yeri gelir gider tablosu ) ile fiyatları alın. KOSGEB desteği sağlayacaktır.

Leave a Reply